Введіть ваше ім'я та телефон. Як тільки обраний вами товар з'явиться в наявності вам прийде повідомлення.

Акція 1+1 = 3 на прикраси
Надсилаємо замовлення щоденно
10% від продажу колекцій - передаємо на ЗСУ
Worldwide shipping
Безкоштовна доставка від 2500 грн.
Гарантія 18 місяців
Оплата частинами
До кінця акції 1+1=3 залишилось:  
00
Дн.
:
00
Год.
:
00
Хв.
:
00
Сек.

Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби?

20.03.23

Прикраси

Протягом усієї історії спілкування та, символізм були невід’ємною частиною людської взаємодії. Символи відіграють важливу роль у ритуалах самовираження, і ми щодня використовуємо їх тисячами. Буквальні уявлення звичайних об’єктів набувають нових значень, тому їх можна використовувати для миттєвої передачі інформації та ідей. А у ролі відмінних провідників можна використовувати прикраси.

Ювелірні символи століттями використовувалися для передачі послань любові, віри та сили. У деяких культурах навіть вважається, що прикраси мають магічні властивості.

А ви замислювалися, що означають ваші улюблені аксесуари, підвіски, сережки чи каблучки? Символіка в ювелірних прикрасах дуже багата і промовиста, тому варто знати хоча б основні значення та смисли, щоб носити вироби не лише стильно, а й усвідомлено.

Які символи прикрас найпопулярніші?

Асортименти сучасних прикрас дуже великий, а символів, які вони позначають ще більше. Якщо виділити найпопулярніші, вони наступні.

 • 1. Серце. Відоме в основному, як символ кохання, воно уособлює співчуття, мужність та моральність. Ця потужна емблема є одним із найвідоміших символів у світі і стане чудовим подарунком практично на будь-яке свято. Це можуть бути ніжні сережки серця або розкішна підвіска на ланцюжку.
 • Серце

 • 2. Знак нескінченності. Знак нескінченності – відома емблема нескінченного кохання та відданості. Він також є взірцем надії, який надихає людей ніколи не здаватися, незалежно від труднощів, з якими вони стикаються. Якщо ви знаєте когось, хто зараз переживає важкі часи, ви можете подарувати йому браслети Нескінченність, щоб показати своє кохання та підтримку.
 • 3. Корона. Тут усе досить однозначно – це символ влади. Сьогодні його частіше обирають представниці прекрасної статі, намагаючись наголосити на своїй королівській привабливості. Каблучка корона — чудовий подарунок у якості обручки, який красиво позначить статус нареченої.
 • 4. Ключик. Ключ являє собою механізм сил відкриття та закриття і означає звільнення, знання, таємницю та посвяту. Прикраси з ним завжди є популярними серед тих, хто вірить у символізм ювелірних виробів. Але треба знати, що аксесуари із ключем зі срібла зазвичай належать до світської сили, а із золота — до духовної сили.
 • 5. Перо. У багатьох культурах перо вважається символом керівництва та захисту ангелів. Деякі люди також розглядають перо як символ того, що їхні близькі спостерігають за ними, і це дає їм спокій та почуття надії, знаючи, що вони досі з ними.
  У християнстві пір’я тісно пов’язані з вірою, молитвою, надією та милосердям. Вважається, що якщо хтось побачить на своєму шляху білу пір’їнку, то це означає, що ангели поруч, захищають його, слухають його і дають зрозуміти, що він не самотній у цьому світі.
 • 6. Чотирилисник. Вважається, що символ конюшини в прикрасах приносить удачу, щастя та благословення тим, хто їх носить. Якщо у когось назрівають зміни у будь-якій сфері життя, вручіть цій людині гарну прикрасу з чотирилисника, щоб сказати: «Удачі!»
 • 7. Зірка. Прикраси із зірками, що довгий час вважалися уособленням світла, божественного керівництва та мудрості, можна бачити по всьому світу. Вони мають велику духовну наповненість. Однак багато людей просто цінують зірки за їхню небесну естетику та позачасову красу. Зірка також представляє духовність, мотивацію, керівництво, підтримку та досконалість загалом.

 

Яке значення ховається за цими прикрасами?

Але не одними класичними символами багаті на ювелірні вироби. Хоча вони й мають заслужену популярність у покупців. Список знаків, що використовуються в прикрасах, є досить об’ємним і багатогранним. Але в ньому можна виділити ще кілька ключових напрямків символізму, актуальних для сьогодення.

Флористичні мотиви

Флористика

Рослинні декоративні елементи поширені в ювелірній справі. Мотиви природи виглядають витончено та вишукано, природно та самобутньо. І вони відрізняються не лише естетичною привабливістю, а й символізмом:

 1. 1. Квіти. У кожної рослини своє значення. Троянда уособлює любов і палкі почуття, лотос — чистоту думок і намірів, орхідея — це чарівність і витонченість, фіалка — про лагідність і чуттєвість, тюльпан уособлює впевненість у собі, а незабудка — нагадування. Якщо і є квітка, переповнена символами, то це лілія. Чистота, любов, родючість, єдність та швидкоплинність — лілія уособлює все це. Подарувати лілію означає вічне кохання, жіночність і красу, що робить її ідеальною для романтичних партнерів. Прикраса, що включає кілька квіткових видів, розповідає про духовну і фізичну силу.
 2. 2. Дерево. Воно належить до сімейних оберегів. Його значення – єдність, рівновага, плодючість. Популярний символ дерева в прикрасах, укладений в коло. Він вважається знаком стабільності, сили та зростання, а також проникливості та знань. Дерево життя своїми гілками сягає неба, а корінням — землі.
 3. 3. Листя. Як і у квітів, у рослин є своя символіка: конюшина приваблює удачу, клен – впевненість у собі та удачу, а дуб підкреслить чоловічий початок та могутність.

Трапляються прикраси з декількома квітковими деталями, наприклад, декор у вигляді букета. Символіка таких елегантних аксесуарів однозначна – вони наголошують на оновленні, воскресінні, новому етапі в житті.

Тваринна тема

Анімалістичні ноти в аксесуарах – найсильніші за своїм значенням. У більшості культур прикраси із зображеннями тварин не лише підкреслюють характер власника, а й виступають у ролі захисного амулета. На ювелірному ринку поширені орнаменти з наступною символікою:

 1. 1. Кіт. Відмінний «захисник» від нещасть і зурочення. Означає жіночність, чарівність та домашній затишок.
 2. 2. Собака. Це символ вірності, сміливості та справедливості.
 3. 3. Метелик. Легкість і умиротворення – основні значення комахи, що пурхає. Символ метелика в прикраси вказує на довге життя. Він позначає красу та радість. А вироби з парою метеликів – це гарне благословення молодятам на щасливе життя.
 4. 4. Змія. Цей плазун символізує жіночу грацію та підступність. Прикраса зі змією може означати мудрість чи побажання хорошої інтуїції.
 5. 5. Дельфін. Ключовий знак вірності. Тому вироби з дельфіном — ідеальний подарунок близьким. Ще він означає гострий розум та проникливість.
 6. 6. Жаба. Відмінний амулет для підтримки та захисту здоров’я. Прикраси з нею варто носити в серці. Також жаба виступає у ролі символу працьовитості та добробуту.
 7. 7. Риба. Талісман, що належить до жіночих символів. Він може означати багатство, плодючість і мовчання.

Прикраси з птахами

птахи

Такі вироби підкуповують своєю легкістю та витонченістю. Птахи завжди асоціюються з чимось неземним та піднесеним. І аксесуари з ними мають широкий спектр символіки.

 • – Голуб означає ніжність та любов, мир та вірність.
 • – Сова означає мудрість.
 • – Ластівка означає цілеспрямованість.
 • – Найпопулярнішими з усіх є лебеді, які є символом вірності.
 • – Кажани несуть у собі послання удачі, щастя і довголіття.

Геометрія в прикрасах

Геометрія

Чіткі лінії є не просто елементом дизайну мінімалістичних прикрас. Кожна фігура має свою символіку:

 1. 1. Коло. Знак, що говорить про вічність, тому що він не має ні початку, ні кінця. Він уособлює нескінченну любов і відданість. Ще одне його значення – невпинний розвиток і рух вперед.
 2. 2. Ромб. Вироби з цим символом – відмінний вибір для тих, хто має сильний характер і завзятість. У ромба безліч значень, але ключові з них – процвітання та фінансовий успіх.
 3. 3. Квадрат. Знак гармонії та сталості. Це є головним символом стабільності. Прикраси з ним можна презентувати важливим і порядним людям.
 4. 4. Трикутник. Він має багато значень, що дійшли до нас з далекого минулого. Але майже завжди — це єдність і гармонія, що поєднують минуле, сьогодення та майбутнє. Перевернутий трикутник уособлює жіночий початок, а рівносторонній трикутник – талісман-захисник.

Що символізують у прикрасах відомі знаки?

Якщо вам подобається ювелірний виріб, але ви не впевнені, що він може уособлювати, тоді ще список символів, які можуть зустрічатися в прикрасах.

Якір

Якорі здавна використовувалися, щоб утримувати кораблі від дрейфу в морі, асоціюючи їх із безпекою, надійністю та надією. Для декого якір означає прихильність до певних переконань, цінностей і цілей, особливо для тих, хто переживає важкі часи. Ювелірні вироби з якорем також є значним подарунком, демонструючи стабільність відносин між дарувальником та одержувачем.

Блискавка

Один із символів сили та могутності, блискавка зазвичай приписується відомим богам: Зевсу, грецькому богу неба, і Тору, скандинавському богу грому та блискавки. Блискавка нагадує нам про надприродну силу і могутність природи, що робить її яскравим та сміливим вибором для прикраси.

Стрілки

Зазвичай використовується для вказівки певного напрямку, символ стрілки може бути нагадуванням про досягнення ваших цілей. Він також може символізувати міць та силу. Корінні американці вважають стрілу символом життя, оскільки вона захищає їхню відмінність від диких тварин і ворогів.

Символ стріли також пов’язаний із Купідоном. У тандемі із серцем він символізує нескінченну любов до когось. Якщо ви шукаєте ювелірний подарунок, який символізує вашу глибоку дружбу з кимось, ви завжди можете придбати прикраси із зображенням схрещених стрілок.

Підкова

Один із найпопулярніших символів удачі, підкова походить від ірландського фольклору. У середні віки вважалося, що залізо може відігнати зло, тому відьми дуже боялися коней через їхні підкови. Крім того, число сім вважалося щасливим числом, яке посилювало символізм підків, оскільки в них було сім цвяхів. Сьогодні вважається, що прикраси у вигляді підків захищають власника, відганяючи нещастя та залучаючи успіх.

Крапля

Ще один філософськи наповнений символ підкреслює унікальність кожної людини в океані життя. Аксесуари з нею мають особливу витонченість, тому користуються заслуженою популярністю у жіночої статі.

Зроби подарунок зі змістом – вибирай прикраси в інтернет-магазині Minimal

В інтернет-магазині minimal.com.ua на вас чекає розкішний вибір прикрас зі змістом. Замовляйте їх через сайт і ми доставимо їх за адресою до Києва або по Україні. Щоб купити вироби за приємною ціною, слідкуйте за нашими акціями. Мінімал завжди на вашому боці!

-78%
Зображення товару очікується
Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби? недорого
Срібло, Без вставок
650 грн 2930 грн
Купити
-27%
Зображення товару очікується
Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби? недорого
Золото, Без вставок
7090 грн 12470 грн
Обручка Солодкі спогади
Виберіть розмір:
 • Розмір -15
 • Розмір -16
 • Розмір -17
 • Розмір -16,5
 • Розмір -17,5
 • Розмір -15,5
7090 грн.
Додати
-78%
Зображення товару очікується
Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби? купить
Срібло, Без вставок
490 грн 2220 грн
Купити
-36%
Зображення товару очікується
Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби? недорого
Золото, Без вставок
13890 грн 21650 грн
Купити
-74%
Зображення товару очікується
Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби? купить
Срібло, Без вставок
650 грн 2490 грн
Купити
-76%
Зображення товару очікується
Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби? купить
Срібло, Без вставок
770 грн 3440 грн
Каблучка Твоя Батьківщина
Виберіть розмір:
 • Розмір -19
 • Розмір -16
 • Розмір -17
 • Розмір -18
770 грн.
Додати
-53%
Зображення товару очікується
Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби? недорого
Золото, Без вставок
4230 грн 8950 грн
Купити
-79%
Зображення товару очікується
Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби? купить
Срібло, Без вставок
880 грн 4160 грн
Купити
-41%
Зображення товару очікується
Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби? купить
Золото, Цирконій
6190 грн 10530 грн
Каблучка Чарівний блиск
Виберіть розмір:
 • Розмір -16
 • Розмір -17
 • Розмір -18
6190 грн.
Додати
-77%
Зображення товару очікується
Більше, ніж просто прикраса. Що можуть символізувати ювелірні вироби? купить
Срібло, Без вставок
490 грн 2170 грн
Купити

Ми передзвонимо вам самі

1
Заповніть ваші дані
First Order

Отримай 5% знижки на перше замовлення

Залиш свій e-mail та отримай промо-код на знижку. Також, дізнавайся раніше за всіх про цікаві пропозиції, акції та новинки від Minimal.


First Order

Визнач розмір каблучки з MINIMAL

Щоб не прогадати з розміром каблучки для себе або зробити ідеальний подарунок. Завантаж та роздрукуй наші підказки у PDF-форматі.

First Order

Завантажити PDF-файл