Введіть ваше ім'я та телефон. Як тільки обраний вами товар з'явиться в наявності вам прийде повідомлення.

Знижки до -50% до Дня матері
Надсилаємо замовлення щоденно
10% від продажу колекцій - передаємо на ЗСУ
Worldwide shipping
Безкоштовна доставка від 2500 грн.
Гарантія 18 місяців
Оплата частинами
До кінця акції залишилось  
00
Дн.
:
00
Год.
:
00
Хв.
:
00
Сек.

Як доглядати за діамантами

18.01.23


Алмаз вважається найтвердішим природним утворенням на нашій планеті. Йому під силу розрізати камінь або метал, а ось з ним може впоратися лише інший алмаз. Тим не менш, масло, що виділяється від простого дотику, здатне завдати йому шкоди. Воно може забруднити камінь та порушити його сяйво.

Про діаманти, незважаючи на їхню міцність, все одно потрібно дбати, щоб вони радували своїм сяючим зовнішнім виглядом. І робити це можна як у домашніх умовах, так і вдаючись до допомоги ювелірів.
То як зберегти вироби з діамантами в кращому вигляді? Ми підготували кілька найкращих порад і рекомендацій щодо догляду за ювелірними виробами з цими блискучими каменями, щоб вони завжди сяяли.

Що робить діаманти особливими?

Алмаз зайняв своє місце як основний символ любові до кінця 15 століття, коли австрійський ерцгерцог Максиміліан подарував своїй нареченій першу обручку з діамантом.
Через п’ять століть діамант залишається одним з найрозкішніших і найбажаніших подарунків для будь-якого романтичного та святкового випадку, дорогоцінним каменем, чистота і блиск якого символізують неминуче кохання. І каратність тут зовсім не до чого.

Краса

Безбарвна краса та внутрішній вогонь діаманта зробили цей дорогоцінний камінь цінним протягом століть. І сьогодні ситуація анітрохи не змінилася. Його складні характеристики неможливо відтворити, і немає двох однакових діамантів. Кожен камінь, як і його власник, наділений неповторною індивідуальністю та характером.

Довговічність

Алмаз — найтвердіша речовина, відома людині, що робить її стійкою до зносу. При правильному догляді ювелірні вироби з діамантами можна носити щодня та передавати як сімейну реліквію наступному поколінню.

Рідкісність

Попри те, що вивчаються та відкриваються нові ресурси алмазів, пропозиція цього дорогоцінного каміння залишається обмеженою. Це стає зрозуміло, коли ви дізнаєтеся, що понад 250 тонн руди необхідно підірвати, подрібнити та обробити, щоб отримати лише один карат необробленого алмазу. Крім того, лише 20 відсотків усіх необроблених алмазів придатні для огранювання дорогоцінного каміння.

Неминуча цінність

Як і багато дорогоцінних товарів, ціни на діаманти коливаються. Але важливо знати, що це блискуче дорогоцінне каміння, як і раніше, зберігає цінність після багатьох років носіння та задоволення.

До яких змін схильні діаманти?

Алмази виготовлені з чистого вуглецю, і їхній атомний зв’язок надає їм виняткову твердість. За шкалою твердості Мооса алмаз отримує 10 балів за шкалою від 1 до 10.
Однак твердість нічого не говорить нам про міцність (схильність речовини до руйнування). А коли доходить до міцності, алмази в цій категорії досить низькі. Вони також мають тенденцію легко ламатися по площинах спайності, на відміну від інших дорогоцінних каменів, таких як рубіни або сапфіри.
Алмаз у перекладі з давньогрецької означає «непорушний», але ваш діамант все ж таки може зламатися. Ось деякі поширені ситуації, як можна зіпсувати діамант, та способи їх уникнути.

1. Вроджені вади

Причина номер один, через яку діамант стає пошкодженим, — наявність у ньому внутрішнього дефекту (природного включення). Хоча це є частиною його унікального відбитка, це робить діамант вразливим до тріщин і знижує його вартість.
Алмази з включеннями з часом зношуються більше, тому що ніщо не заважає поліруватися їм при терті об інші поверхні.

2. Несподіванки під час закріплення

Діаманти можуть легко отримати пошкодження під час закріплення. Це відбувається через тиск, що чиниться при фіксації каменю на кільцевому кільці.
Тріщини або сколи можуть виникати на каменях химерної форми, таких як маркізи, груші або камені у формі серця, більшою мірою, ніж на інших. Крім того, діамант із існуючим дефектом з більшою ймовірністю буде пошкоджено під час закріплення.

3. Чищення агресивними хімікатами

Якщо ви не виявите достатньо обережності та терпіння під час чищення діаманта, ви можете його пошкодити.
Діаманти виключно делікатні, тому вимагають особливого догляду. Жорсткі хімічні речовини, такі як ацетон, хлор, відбілювач та інші абразивні речовини, такі як розпушувач та зубна паста, можуть викликати негативну реакцію та пошкодити вашу каблучку з діамантом без можливості відновлення.

4. Контакт з іншими діамантами

Найпростіший спосіб пошкодити ваш діамант — помістити його поруч із його побратимами.
Щоразу, коли діамант стикається з іншим діамантом, вони можуть подряпати один одного. Отже, якщо у вашій ювелірній колекції є значна кількість виробів із сяючим камінням, не кладіть їх в одне місце. Покладіть кожен діамант в окрему коробку або мішечок з м’якої тканини.

5. Частий контакт із солоною водою

Постійна дія розчину солоної води шкодить діамантові. Чому? Сіль може зруйнувати та зіпсувати камінь, що послаблює його та призводить до його руйнування після тривалого впливу.

6. Проблеми зміни

Обпилювання — одна з найнебезпечніших речей, які ви можете зробити зі своїм дорогоцінним каменем, особливо якщо воно зроблене невірно. Механічні процеси полірування та повторного огранювання також можуть пошкодити алмаз.

7. Повсякденний одяг

Хоча діаманти вічні, та не зовсім. Зношування не рідкість для тих, хто носить прикраси щодня. Перевірений спосіб пошкодити виріб з діамантом — носити його під час миття посуду або торкатися грубих поверхонь, таких як тверді стіни.
Ці дії створюють тертя, особливо коли діаманти встановлені близько один до одного. Таке пошкодження може статися одразу або накопичуватися, та згодом пошкодити прикрасу.

Як доглядати за діамантами?

То як зберегти свій діамант у кращому вигляді? Догляд за діамантами повинен включати такі пункти:

    1. 1. Поводьтеся з діамантом дбайливо, тому що ваші пальці виділяють достатньо шкірного сала, щоб змінити його зовнішній вигляд.
    2. 2. Регулярно очищайте камінь. Простий спосіб зберегти ваші прикраси з діамантами завжди красивими — залишати їх на ніч у розчині з побутовим засобом для чищення на основі аміаку (наприклад, для миття вікон) пару раз на тиждень. Вранці дістаньте алмаз із засобу для чищення і пройдіться по ньому зубною щіткою з м’якою щетиною, щоб позбутися залишків бруду. Приділіть особливу увагу очищенню зворотної сторони діаманта, тому що саме в цій області накопичується найбільше масла та бруду.
    3. 3. Майте на увазі, що крихкі оправи та коштовності не терплять чищення зубною щіткою, тому використовуйте м’який дотик. Потім просто промийте алмаз водою та протріть м’якою безворсовою тканиною.
    4. 4. Не використовуйте шкідливих рішень. У жодному разі не можна використовувати хлор або абразиви для очищення діамантів, особливо в ювелірних виробах. Вони руйнують деякі метали, як золото та срібло, і можуть послабити зубці або навіть повністю розчинити метал.

Навіть незважаючи на те, що ви можете носити сережки з діамантами
24 години на добу, ви все одно повинні дбати про них.

    1. 1. Не надягайте вироби з діамантами, коли виконуєте важку роботу чи йдете до спортзалу. Незважаючи на те, що діамант міцний, він може розколотися від сильного удару.
    2. 2. Не допускайте контакту вашого діаманта з хлорним відбілювачем, коли ви займаєтеся домашніми справами. Це може призвести до пошкодження, потьмарення та знебарвлення кріплення.
    3. 3. Обов’язково відвідуйте свого ювеліра не рідше одного разу на рік, щоб він перевірив ваші дорогоцінні прикраси на наявність незакріплених зубців та зношування оправи. Зазвичай він надає їм професійний блиск.

Коли ви не носите діаманти та дорогоцінні прикраси, вони все одно вимагають уваги.

    1. 1. Зберігайте свої коштовності у футлярі з тканинною підкладкою або коробці з відділеннями або роздільниками.
    2. 2. Якщо ви хочете використовувати звичайні коробки, загорніть кожну частину окремо в цигарковий папір.
    3. 3. Не кладіть прикраси з діамантами в шухляду або футляр для коштовностей, тому що діаманти можуть подряпати інші прикраси і навіть подряпати один одного.
    4. 4. Не залишайте каблучку на краю раковини, коли знімаєте її, щоб помити руки. Він може легко зісковзнути у каналізацію.

Ці цінні поради, як чистити діамант, допоможуть насолоджуватись аксесуарами з ним максимально довго.

seoelitweb
Автор статті
Оцініть статтю

Ми передзвонимо вам самі

1
Заповніть ваші дані
First Order

Визнач розмір каблучки з MINIMAL

Щоб не прогадати з розміром каблучки для себе або зробити ідеальний подарунок. Завантаж та роздрукуй наші підказки у PDF-форматі.

First Order

Завантажити PDF-файл